Kasım 23 2017 07:08:09
Ana Menü
Düş Sokağı Müzik Kutusu
RSS Beslemeler
Çevrimiçi Kullanıcılar
İstatistik
· Yeni Üyeler:
Bugün: 0 » Son 7 Gün: 0 » Son 30 Gün: 0
· Toplamda 1 online kullanıcılar :: 0 üyer ve 1 ziyaretçi
· Bugüne kadar en çok çevrimiçi 111 - 29-08-2014 13:53
· Hoş geldiniz en yeni üyemiz, Ahizu :: Toplam Üye: 348
· Bugün ziyaret eden üyeler: 0
Doğum Günü Bugün Doğum Günü Yok
Beğen

Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
 ben... hayat...
ginaz
Çok zamandan beri yaşıyorum. Çok defa öldüm ve bir okadar yeniden doğdum.
Kendimi hep içime gömdüm içimin toprakları bolca beni çürüttü. Belki bin belki bir...

Sayılar...

Hayat bir deniz aslında bazen durgun bazen vahşi ama hep ölümcül. İçimin denizleri çok gemi batırdı çok kaptan gitti geri gelmedi. Çok enkaz birikti derinlerimde çok anı çok tarih çok hazine...
Ne mutlu keşfedene!

Ama ben yalnızım hala,

Soğuk bir kuyu gibi, kuyudaki Yusuf gibi...
Bir romandaki tek cümlelik karakter gibi, anne karnındaki gibi, siyasette komünizm gibi ben hala yalnızım. Yalnızlığımı örtecek kadar büyük bir cümle yok aslında lügatımda.

Kimsenin bilmediği bir dilde yaşadım ben çoğu zaman ve yine çoğu zaman ben bile anlayamadım beni öyleki kimsedende beklemedim bunu...

Başkalarından beklentilerin ne kadar düşük olursa hayal kırıklığına uğramanda aynı derecede düşük oluyor.

Belki daha iyi olabilirim diyorum keşke diyorum sonra...

Belkilerden çıkıp keşkelere dalıyor aklım ve cümlelerim kesiliyor bazen en mühim yerinde. Depremin yeni vurduğu bir şehir gibiyim aklım öyle karışık cümlelerim öyle devrik. Kapatıyorum gözlerimi açmaya hevesim yok belki mecalim...

Sonra diyorum kendime;
Sıfırdan başla önüne katıp götürdüğün ne varsa arkanda bırak, denize nazır bir yer tut bencil yaşa aşık ol ve sorgulama... ama, ama, ama...
Ama gerçek bukadar kafiyeli değil bütün olayların bitişi benzer olmuyor!

Gece başımı yastığa koyduğumda bana ait olmayan acılar çekiyorum, hafızamda kimin olduğunu bilmediğim anılar var, hiç duymadığım şarkılar mırıldanıyorum ve hiç tanımadığım kadınları özlüyorum.
Bazen düşünürken buluyorum kendimi bir denizin ortasında tayfasız bir geminin kaptanı gibi...
  x 1

Paylaş:

Atlanılacak Forum:
dussokagi.net Webutation