Eylül 22 2017 00:20:59
Ana Menü
Düş Sokağı Müzik Kutusu
RSS Beslemeler
Çevrimiçi Kullanıcılar
İstatistik
· Yeni Üyeler:
Bugün: 0 » Son 7 Gün: 0 » Son 30 Gün: 0
· Toplamda 1 online kullanıcılar :: 0 üyer ve 1 ziyaretçi
· Bugüne kadar en çok çevrimiçi 111 - 29-08-2014 13:53
· Hoş geldiniz en yeni üyemiz, Ahizu :: Toplam Üye: 348
· Bugün ziyaret eden üyeler: 0
Doğum Günü Bugün Doğum Günü Yok
Beğen

Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
 Memleket
estavro_levli
Memleketimin kokusunu alırdım, rüzgarın tenime her değişinde. Ah, o köy meydanındaki şakıyan çeşme; damlaların vücudumun tüm kılcallarında gezinirdi. Ben sararmış yaprakların yere düşüşünü seyrederken, memleketimde çiçekler kızarıyordur şimdi.

Baktığım her yerde sen varsın muhterem memleketim. Bir güzelin çalımında, bir ninenin bastonunda, üstüne elma kasası atılmış, süslü faytonda. Ah memleketim, bir ananın feryadında, bir bebenin hıçkırığında, kalbi kırılmış sevgilinin elinde kalan son mektupta.

Ah memleketim, seni nasıl özledim bir bilsen. Soluduğum toz duman, bahçemdeki nergisler gibi, perdemdeki sigara sarısı, sobamdan tüten is karası, başımı koyduğum kirli duvar, bahçemdeki servi ağacının teni gibi pürüzlü, kuru, ıslak…

Memleketim nasıl baktıysa bana, nazlı bir ceylanın gözlerinde onu görüyorum. Nasıl yer ettiyse içimde gezdiklerim dağda bayırda, işveli bir ahuda onu görüyorum, vücudunun kıvrımlarında.

Ah memleketim, bu ukbanın ayazı ellerimi sızlattığında, beni saracak bir güneş bulamadım. Bu dur durak bilmez gürültüde, kulaklarımı çınlatan bülbül bulamadım.

Ey uzaklar, beni memleketime götürün, tükenmiş bedenime anamın yazmasını örtün. Ey uzaklar, senin bir tek yollarını sevdim, memleketime giden, o yollarda tükendi ben miyim benden giden…

En men hürtece ve, en men insete.

Paylaş:

Atlanılacak Forum:
dussokagi.net Webutation